Публикации

Перший раз - в особливий клас

Октябрь 27/ 2008

Олександр ЗАВТОНОВ, “Флот України”

Традиційно в середині жовтня всі школи відзначають свято першокласника, тобто діточок посвячують у школярі. Але в середній загальноосвітній школі №60 цього року посвячення було дещо інакшим, воно здобуло певного козацького формату.

На виконання програми Президента України про відродження українського козацтва першокласників та п’ятикласників було урочисто посвячено в “козачата”, що стало першим кроком на шляху створення в Севастополі, на базі школи №60, козацького ліцею.

Урочистості проходили в приміщенні головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій у місті Севастополі. В актовому залі, окрім самих школярів, зібралися батьки та почесні гості. Заслужений юрист України, командувач Чорноморського округу Українського реєстрового козацтва генерал-полковник Анатолій Жерновий, власне, і був тією людиною, яка все це задумала та започаткувала та власноруч приймала присягу в юних школярів.

— Свято першокласника в нашій школі є традиційним. Воно проводиться в жовтні, і ми вирішили його об’єднати зі складанням присяги, — каже директор школи №60 Людмила Радковська. — Що стосується козацького ліцею, то ми зараз робимо спеціалізовані класи з навчально-виховним процесом, який спрямовано на поглиблене військово-патріотичне, краєзнавче, культурно-історичне, спортивне навчання.

Сьогодні в умовах інформаційного тиску з боку проросійських організацій на українську громаду міста можна говорити про всю важкість такої роботи, як створення в Севастополі козацького ліцею. Наразі, за словами Анатолія Жернового, є три роки для того, аби створити цей ліцей. І коли будуть підготовлені всі документи, то кошти на це буде виділяти держава.

— Спеціалізовані класи — тільки початок, ми плануємо зробити повноцінний військовий ліцей: з казармами, формою, — говорить Анатолій Жерновий. — Те, що відбулося сьогодні, є дуже приємною подією: перші ластівки, які прийняли присягу, тим самим створивши козацький корпус. А в майбутньому саме вони стануть першими ліцеїстами.

Діти, мабуть, поки не в повній мірі усвідомлювали всю важливість події, в якій вони взяли участь, але в пам’яті назавжди залишиться козацька шабля, на якій вони присяглися захищати Україну, а національну свідомість є кому в них виховати!